Partnerzy

Czerwcowe Sedno już dostępne

Przed nami najpiękniejszy okres roku. Wakacje. Wprawdzie dzieli nas od nich jeszcze kilkanaście dni, to jednak już teraz czuć ich smak. Najbardziej zapewne ucieszą się z nich uczniowie i nauczyciele, ale również ci, którzy na okres czerwca, lipca i sierpnia zaplanowali wypoczynek.

Na wypoczynek nie liczą strażacy – ochotnicy. Ich służba trwa nieprzerwanie. Kiedy tylko odzywa się syrena pędzą na złamanie karku, aby nieść pomoc. Środowisko druhów – ochotników, jak każde inne, nie pozbawione jest problemów. Mówi o nich w rozmowie z „Sednem” prezes Zarządu Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Myślenicach druh Jan Podmokły. Tekst wywiadu obok.

Tak się składa, że zarówno w Radzie Powiatu Myślenickiego jak i w Radzie Miejskiej Myślenic kluby PiS znajdują się w mniejszości. Dlatego ich zdania czy opinie na dany temat rozbijają się o koalicyjny, popierający burmistrza (Gmina) i starostę (Powiat) mur. O problemach Powiatu i traktowaniu opozycji rozmawiamy z radnym powiatowym Władysławem Kurowskim (wywiad na stronach 8 i 9).

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Setki tysięcy pielgrzymów zjedzie do Krakowa i jego okolic, aby modlić się i spotkać z Papieżem Franciszkiem. Przyjadą także do Myślenic. O tym jakie w związku z tym czekają nas, mieszkańców miasta utrudnienia, co będzie się w tych dniach działo i jak wyglądają na chwilę obecną przygotowania do przyjęcia pielgrzymów rozmawiamy z Małgorzatą Aleksandrowicz, przewodniczącą Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM przy myślenickiej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP (rozmowa na stronie 5).

Poza tym w numerze wszystkie znane Czytelnikom, stałe rubryki, w których opowiadamy o wydarzeniach mających miejsce w kulturze i w sporcie. Na stronie sportowej znajdziecie Państwo m.in. ankietę, na potrzeby której wypowiedziało się wiele znanych osób. Jak spiszą się nasi reprezentanci w piłce nożnej podczas Mistrzostw Europy we Francji? Co opinia to odmienne zdanie. Tak już mamy. Rzadko zgadzamy się ze sobą, a jeśli już, to bardziej dla zachowania pozorów kurtuazji, niż dla prawdziwego pojednania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *