Partnerzy

Co nowego w grudniowym Sednie

Sport zdominował nasz grudniowy numer i to wbrew porze roku wcale nie zimowy. Tak się składa, że sportowcy z regionu Myślenic notują coraz lepsze wyniki w imprezach o randze ogólnopolskiej, a nawet światowej. Nie można zatem przejść obok tych dokonań obojętnie. Przynajmniej my nie przechodzimy. Stąd dwa duże wywiady ze sportowcami: kierowcą rajdowym i gimnastykiem. Obaj zawodnicy są jeszcze bardzo młodzi, zatem można przypuszczać, że jeszcze nie jeden raz cieszyć się będziemy z ich sukcesów osiąganych na arenach w kraju i poza jego granicami.

Wybory samorządowe nie przyniosły w skali makro wielkich niespodzianek. W dziewięciu gminach powiatu myślenickiego rządzić będą ci sami włodarze co ostatnio. Dlatego nie jest konieczną ich prezentacja. Skoro tak, ograniczamy się do redakcyjnego komentarza związanego z konsekwencjami naszych decyzji podjętych 16 listopada. „Nowy” „stary” jest także starosta myślenicki. Wybór na to stanowisko Józefa Tomala był wielkim zaskoczeniem dla radnych PiS-u, którzy zdobyli w radzie przewagę mandatów i mieli prawo spodziewać się, że starostą zostanie ktoś z tej formacji politycznej. O wyborach na starostę piszemy na stronie 8.

Rok 2014 powoli przechodzi do historii. Jeszcze kilka dni i wkroczymy w 2015-ty. Jak zapamiętają odchodzący rok mieszkańcy Myślenic? Każdy inaczej. Przekonacie się państwo o tym czytając tekst zamieszczony na stronie 5-tej. 2014-ty to także twarze „Sedna”, a więc wszyscy ci, którzy zaistnieli na naszych łamach przez ostatnie dwanaście miesięcy i mieli na nich coś ciekawego i sensownego do powiedzenia lub zaprezentowania. Na pewno wielu z nich znacie. Bądźcie z nami. Do przeczytania już w nowym 2015 roku!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *