Partnerzy

Biegali po zaporze

W ramach Dni Dobczyc rozegrany został Pierwszy Dobczycki Bieg Uliczny. Zorganizował go Dobczycki Klub Biegacza zaś w zawodach udział wzięło 288 zawodników i zawodniczek z terenu całego kraju (startował także jeden Kanadyjczyk). Szeroki był także przekrój wiekowy startujących.

Start do biegu nastąpił na błoniach przy Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym zaś dystans 10 kilometrów prowadził m.in. przez koronę zapory na Zalewie Dobczyckim i Górę Jałowcową. Zawodnicy chwalili nie tylko malowniczą trasę biegu, ale przede wszystkim wspaniałą, perfekcyjną organizację zawodów. W kategorii kobiet open zwyciężyła Agnieszka Cader z Zabierzowa, wśród mężczyzn w kategorii open (oraz zwycięzcą biegu) został Adam Czerwiński, średniodystansowiec, reprezentant Polski urodzony w Myślenicach.

Na zdjęciu: W czasie biegu. Foto: Maciej Hołuj