Partnerzy

Andrzej Kołodziejczyk tenisowym wicemistrzem Małopolski amatorów

Weteran myślenickiego tenisa ziemnego Andrzej Kołodziejczyk powrócił z rozgrywanych na kortach krakowskiej AWF VIII Halowych Mistrzostw Małopolski Amatorów w Tenisie Ziemnym. Startujący w kategorii wiekowej 60+ Kołodziejczyk wywalczył w Krakowie tytuł wicemistrza Małopolski w swojej kategorii zmagań.

Udało mi się wygrać dwa mecze, w trzecim, w finale niestety poległem – powiedział tenisista po powrocie do Myślenic. – Pierwszy mecz rozegrałem za znanym piosenkarzem Stanem Borysem i wygrałem go w stosunku 6-4, 6-4. To wielka przyjemność grać na korcie z tak znanym człowiekiem jak pan Borys.

Drugi mecz Kołodziejczyk także wygrał 6-0, 6-1 mierząc rakietę z Michałem Kosteckim. – W finale, w którym stanąłem naprzeciwko Macieja Wichra, czułem już zmęczenie, bowiem wszystkie trzy mecze przyszło nam rozegrać w jeden dzień. Nie mogę niestety swojej przegranej 0-6, 1-6 tłumaczyć do końca tylko i wyłącznie swoim zmęczeniem.

Przez okrągły, mijający 2014 rok Andrzej Kołodziejczyk uczestniczył w turniejach rozgrywanych na terenie całego kraju. Dzięki doskonałej postawie i kilku zwycięstwom w kończącym sezon rankingu Polskiego Związku Tenisa w kategorii seniorzy i amatorzy mężczyźni, 60+, gra pojedyncza myśleniczanin zajął wysokie 13 miejsce. Turniej w Krakowie był ostatnimi zawodami, w jakich Kołodziejczyk uczestniczył w tym roku. – Już w lutym 2015 rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski zatem zaraz po przerwie świątecznej wznawiam treningi – mówi tenisista z Myślenic, kilkakrotny tenisowy mistrz tego miasta oraz zdobywca Grand Prix Myślenic.

Na zdjęciu: Andrzej Kołodziejczyk, foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *